איחוד ברסלב עושים סדר בבלגן סביב אישורי הכניסה לאוקראינה

לקראת הקיבוץ בימי אומן ראש השנה תשפ"ה: איחוד ברסלב באומן עושים סדר בבלגן סביב אישורי הכניסה לאוקראינה

לקראת הקיבוץ בימי אומן ראש השנה תשפ"ה: איחוד ברסלב באומן עושים סדר בבלגן סביב אישורי הכניסה לאוקראינה

איחוד ברסלב באומן עושים סדר בבלגן: בשבוע שעבר פורסם בכלי תקשורת שונים כי לדברי שגריר אוקראינה בישראל מר איבגן קורניצ’וק יתכן שממשלת אוקראינה תחייב ישראלים המבקרים במדינה להנפיק אישורי כניסה מראש במערכת ייעודית שתוקם. בימים שלאחר מכן פורסם כי אף מדינת מולדובה נערכת לאפשרות דומה המחייבת הרשמה מראש עבור כל הישראלים הטסים לקישינב.

במאמר מוסגר נציין כי הנוהל המוצע על ידי ישראל, ובתגובה לכך על ידי ממשלות אוקראינה ומולדובה כבר קיים ופועל מזה שנים במדינות רבות בעולם שביניהן הסכם פטור מויזה, כך למשל אזרח ישראלי שרוצה להכנס לארה"ב מחוייב להרשם מראש על אף הפטור מוויזה.

הרב נתן בן נון, יו"ר איחוד ברסלב באומן מספר כי נעשית השתדלות דיפלומטית גדולה מאד מול ממשלות אוקראינה ומולדובה כדי לעכב את כניסת התקנות לתוקף עד לאחרי הקיבוץ באומן בימי ראש השנה תשפ"ה, בשל החשש שהרשויות באוקראינה ובמולדובה עדיין לא ערוכות כנדרש כדי להתחיל ולהשתמש במערכת אישורי הכניסה בפועל.

אולם, הרב בן נון אומר כי בכל מקרה לא נראה כי נושא זה מעמיד סכנה של ממש לקיום הקיבוץ הגדול של ראש השנה תשפ"ה הבעל"ט. "מאז תחילת המלחמה אנו עומדים מדי שנה בפני דרישות חדשות ובעיות חדשות הדורשות מאמצים רבים ופתרונות יצירתיים על מנת לאפשר את קיום הקיבוץ, אולם אנו מקוים בס"ד כי נושא זה, לא יהווה בעיה מהותית לקיום הקיבוץ", אמר.

בימים אלו ממש פועלים עסקני איחוד ברסלב, יחד עם נציגי סוכנויות הנסיעות הגדולות, מול הרשויות באוקראינה ובמולדובה כדי להקל במה שאפשר על עשרות אלפי חסידי ברסלב שעתידים לעשות את דרכם לקיבוץ ראש השנה תשפ"ה. בין השאר מושקעים מאמצים רבים בניסיון להקל על ההמתנה הארוכה בגבולות מולדובה – אוקראינה, דבר שגרם לסבל רב מאד לחסידי ברסלב בשנים האחרונות.

פעילי איחוד ברסלב מבקשים להביא לידיעת הציבור כי על כל בעיה או שאלה המתעוררת סביב הנסיעה לאומן והקיבוץ, ניתן לפנות למזכירות איחוד ברסלב בטלפון 04-6664766 או בדוא"ל: info@breslevu.org ובס"ד כל פניה ופניה תקבל התייחסות ומענה הולם. המענה ניתן על ידי פעילים המכירים את הנושאים והבעיות השונות העלולות להתעורר סביב הנסיעה לאומן. השירות ניתן חינם ומיועד עבור כלל חסידי ברסלב הטסים לאומן בראש השנה ובמהלך כל ימות השנה.

ראיון שנערך בקו מוקד ברסלב עם הרב נתן בן נון על סערת אישורי הכניסה לאוקראינה. להאזנה לקו מוקד ברסלב חייגו: 02-9993148.

שתפו:

⇐ רוצים להשאר מעודכנים? הצטרפו לערוץ העדכונים והחדשות של 'איחוד ברסלב' בוואטסאפ

⇐ רוצים להתעדכן ראשונים? הצטרפו לצפייה בסטטוס של 'איחוד ברסלב באומן'

⇐ רוצים להתחדש? הצטרפו אלינו לעדכונים וחדשות מציון רבי נחמן מברסלב בטלגרם

♥ רוצים לעזור לרבי נחמן? עזרו לנו בהחזקת ציון רבי נחמן שהבטיח "ממי שאני לוקח – לו אני נותן"!  

2 Responses

 1. מדוע באיחוד ברסלב לוקחים את האיומים ברצינות?, למרות שכלי התקשורת בשתי המדינות סיפקו על כך כותרות ראשיות, עוד לא ראינו ושמענו שום גורם מוסמך רשמי באוקראינה ומולדובה שנתנו גיבוי לדברי השגרירים שעם כל הכבוד אין להם שום סמכויות בענין.
  יש לכם אישוש נוסף לאיומים הללו מגורמים בכיריים יותר?

 2. תגובת "איחוד ברסלב"

  שלום וברכה!

  א. ההודעה יצאה בעיקרה כדי להרגיע את הציבור בעקבות פניות רבות מאוד שקיבלנו בסגנון "הולכים לחדש את הויזות?", וההודעה של איחוד ברסלב מבהירה מפורשות שלא מדובר בכלל בויזות אלא ברישום אלקטרוני טכני, ושאנו מקוים שבכל מקרה זה לא יהיה רלוונטי בר"ה תשפ"ה.

  ב. איננו יכולים לספר על מה שקורה מאחורי הקלעים (רק לומר שקורה) אבל בכל מקרה שגרירים לא אומרים דברים על דעתם, אלא משקפים את דעת משרדי החוץ שלהם או ממשלות ארצותיהם – ובמקרים אחרים (ולמי שזוכר את שנה שעברה) – משפיעים על ממשלות ארצותיהם.

  ושוב: מטרת ההודעה היא להרגיע, לאור הפניות שקיבלנו, ולחדד, כפי שנאמר במפורש בהודעת איחוד ברסלב, כי בכל מקרה לא מדובר על חידוש הויזות, אלא על מערכת רישום אלקטרונית (אם בכלל יהיה משהו).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות

כתבות נוספות:

הצטרף לרשימת התפוצה של 'איחוד ברסלב'

אין ספאם. רק ידיעות חשובות ותזכורות מבית "איחוד ברסלב"

כתבות נוספות על קבר רבי נחמן:

דילוג לתוכן