נסיעה לאומן בזמן המלחמה

נסיעה לאומן בזמן המלחמה

נסיעה לאומן בזמן המלחמה – השאלה שכל חסידי ברסלב ואוהבי רבי נחמן שואלים: איך טסים לאומן בצל המלחמה באוקראינה?

בשל המלחמה המתמשכת אין טיסות ישירות מישראל לאוקראינה, אולם ניתן להגיע לכל אחת מהמדינות הסמוכות לאוקראינה, ולהמשיך משם יבשתית עד אומן, כאשר שדה התעופה הקרוב ביותר הינו בקישינב שבמולדובה, או יאשי שברומניה, והנסיעה משם ועד אומן אורכת בין 7 עד 9 שעות (תלוי בעיקר בעומסים במעברי הגבול).

האם מומלץ ובטוח לטוס לאומן למרות המלחמה המתמשכת באוקראינה?

למרות מלחמת רוסיה-אוקראינה הנמשכת מזה כשנתיים הנסיעה לאומן אפשרית ובטוחה. יש לשים לב כי העיר אומן נמצאת במרחק של מאות ק"מ מאזורי הלחימה, כמו כן גם בדרכים בהם עוברים בדרך לאומן המלחמה אינה מורגשת בכלל על פי רוב.

רבים מאד מחסידי ברסלב ואוהבי רבי נחמן עושים את הדרך הארוכה לעבר העיר אומן שבאוקראינה להשתטח על ציון רבי נחמן מברסלב למרות המלחמה כשהם טסים אל מדינות מזרח אירופה השונות כמו; מולדובה, רומניה, פולין והונגריה ומשם נוסעים בדרכים יבשתיות לכיוון גבול אוקראינה.

במדריך שלפניכם נציג איך בדיוק אפשר לערוך נסיעה לאומן בזמן המלחמה ומהן הדרכים המומלצות לטוס לאוקראינה בצל המצב.

מה הדרך הקצרה ביותר להגיע לאומן במלחמה?

כאמור, הדרך הקצרה ביותר לנסיעה לאומן בזמן המלחמה היא לטוס לקישינב שבמולדובה, מרחק כשעתיים וחצי טיסה מישראל, ומשם להמשיך ברכב עד אומן דרך אחד משלשת מעברי הגבול העיקריים: פלנקה או סטארי קוזאצ'י (לכיוון אודסה) ומוהילב-פודולסק – Mogilev (לכיוון ויניצה\ברסלב\מז'בוז').

מה ההבדל בין הגבולות האלה בנסיעה ממולדובה לאומן?

הכבישים הנוחים ביותר, ומשך הנסיעה הקצר ביותר, הינו במעברי הגבול סטארי-קוזאצ'י או פלנקה. שם כמעט כל הכביש הינו כביש נוח וחלק. במעבר הגבול מוהילב לעומת זאת, הכבישים הרבה פחות טובים ומשך זמן הנסיעה ארוך יותר. אולם, במקרים רבים זמני ההמתנה במוהילב קצרים יותר וכן היחס של פקידי הגבול טוב יותר, כך שיש המעדיפים לנסוע דווקא משם.

בדרך כלל, אם אתם נוסעים עם נהג, מומלץ להתייעץ איתו לגבי הדרך המומלצת, לנהגים "רשת מידע" משלהם לגבי העומסים בגבולות השונים.

אם אתם מתכננים להכנס בדרך לציון רבי נתן בעיר ברסלב, או לנסוע למז'בוז' להתפלל על ציון הבעש"ט, הרי שמעבר הגבול הרלוונטי עבורכם הינו מוגילוב-פודולסק בלבד.

איך מגיעים לאומן מרומניה?

מרומניה לאומן ניתן להגיע בכמה דרכים: הקצרה ביותר היא דרך יאשי, שמרחקי הנסיעה ממנה ועד אומן זהים למרחקים מקישינב (אולם דרך מעבר הגבול במוהילב בלבד). מלבד זאת ניתן להגיע מרומניה לאומן גם בטיסה לבוקרשט וממנה נסיעה יבשתית לאומן (ברכב פרטי מדובר בכ-14 שעות נסיעה, באוטובוסים ציבוריים בכ-20 עד 24 שעות נסיעה); בטיסה לבוקרשט וממנה בטיסת המשך לקישינב (ואז לפעול לפי הסעיף הקודם); בטיסה לסוצ'אבה (כשעה נסיעה ממעבר הגבול סירט).

בכל המקרים ניתן להזמין רכב מחברות ההסעות (פאיכלה, אומן אקספרס וכדומה) או לבדוק זמינות לאוטובוסים ציבוריים (אם כי, יש לזכור שהנסיעה באוטובוס ציבורי עלולה להיות כרוכה בבעיות "שמירת עיניים"). זמינות אוטובוסים ציבוריים ניתן לבדוק באתר /https://infobus.eu/en/bus

איך מגיעים לאומן מפולין?

מפולין לאומן ניתן להגיע באמצעות טיסה לשדה התעופה הבינלאומי בקרקוב (שהיא שדה התעופה הקרוב ביותר אליו יש טיסות ישירות מישראל) וממנה להמשיך לאוקראינה ברכב פרטי, באוטובוס ציבורי או ברכבת (לפשמישל או לחלם, ומשם לויניצה שבאוקראינה). זמני הנסיעה הינם כ-10 שעות ברכב פרטי (תלוי כמובן בעומסים בגבולות) ועד כ-20 שעות ברכבת או באוטובוס.

איך הכי קל להגיע מקרקוב לאומן?

ברכב פרטי, דרך מעבר הגבול קרקובץ או שגיני/מדיקה. ניתן לשכור רכב פרטי שאפשר להכנס איתו לאוקראינה מחברת יונייטד (http://united.pl.ua/en/spetspredlozhenie/) או להזמין נהג מאחת מחברות ההסעות (פאיכלה, אומן אקספרס, עלית וכדומה). לחילופין, אפשר גם להזמין מקום באוטובוסים ציבוריים שיוצאים מקרקוב (מרכז העיר) ומגיעים עד לתחנה המרכזית של אומן, וזמן הנסיעה בהם הינו בין 14 שעות ל-19 שעות.

אופציה נוספת היא, כאמור, להגיע עם רכבת או אוטובוס לתחנת הרכבת בעיר הגבול פשמישל (או חלם), ושם לרכוש כרטיס רכבת לחמלניצקי (לחפצים לנסוע למז'בוז') או לויניצה. זמן הנסיעה משתנה בין הרכבות והוא נע בין 6 ל-10 שעות. בידוק ומעבר הגבול הפולני נעשה לפני העלייה לרכבת, ואילו הבידוק והחתמת הדרכונים האוקראיניים נעשים ברכבת עצמה. לאחר הירידה יש להזמין מונית או נהג מחברות ההסעות עד ליעד (מז'בוז', או אומן וכדומה).

כאשר נוסעים מקרקוב לאומן ברכב פרטי, ליז'נסק שבפולין ומז'בוז' שבאוקראינה נמצאים כמעט על הדרך ואפשר להכנס לשניהם בלי להפסיד זמן רב (מז'בוז' נמצאת ממש על הכביש, וליז'נסק מאריכה את הדרך בכחצי שעה בערך).

איך מגיעים לאומן מהונגריה?

מהונגריה לאומן; יש לטוס לאחד משדות התעופה בהונגריה: בודפשט או דברצן, ומשם עם נהג (פאיכלה, אומן אקספרס וכדומה) עד אומן. זמן הנסיעה הינו כ-12-14 שעות (ותלוי מאוד בעומס במעברי הגבול). לחילופין, ניתן להגיע לעיר הגבול זהוני, לעבור את הגבול (יש רכבת שיוצאת מזהוני, עוברת את הגבול לצ'ופ, ושם יש לרדת ממנה) ושם לעלות על רכבת מצ'ופ לחמלניצקי או לויניצה, ומשם עם מונית אל היעד.

שאלות ותשובות סביב הנסיעה לאומן בזמן המלחמה:

כמה זמן נסיעה מקרקוב לאומן?

ברכב פרטי מקרקוב, כ-10 שעות עד אומן, תלוי בעומס במעבר הגבול. עם אוטובוס, זמן הנסיעה מקרקוב לאומן הינו כ-14 עד 18 שעות. ברכבת, משתנה מאוד, שכן אין רכבת ישירה.

כמה זמן נסיעה מורשה לאומן?

ברכב פרטי, זמן הנסיעה מורשה לאומן הינו כ-14 שעות. באוטובוס כ-16 עד 22 שעות. ברכבת – משתנה מאוד, שכן אין רכבת ישירה ויש להחליף רכבת סמוך לגבול.

כמה זמן נסיעה מקישינב לאומן?

ברכב פרטי בין 7 ל-9 שעות, תלוי מאוד בעומס במעברי הגבול; עם אוטובוס ציבורי היוצא ממרכז העיר, כ-10 שעות.

כמה זמן נסיעה מהונגריה לאומן?

ברכב פרטי, מבודפשט לאומן כ-14 שעות. מדברצן לאומן כ-12 שעות. אין רכבת ישירה מהונגריה לאוקראינה, ואין, נכון להיום, אוטובוסים מהונגריה לאוקראינה.

כמה זמן נסיעה מיאשי לאומן?

מיאשי לאומן ברכב פרטי, זמן הנסיעה הוא כ-7 עד 10 שעות, תלוי במעברי הגבול בין רומניה למולדובה ובין מולדובה לרומניה.

כמה זמן נסיעה מסוצ'אבה לאומן?

ברכב פרטי, דרך מעבר הגבול סירט, זמן הנסיעה מסוצ'אבה לאומן הינו כ-9 שעות, אולם תלוי בעומס במעבר הגבול.

כמה זמן נסיעה מבוקרשט לאומן?

ישנן דרכים רבות לרכב פרטי להגיע מבוקרשט לאומן, ישירות או דרך מולדובה, אולם בממוצע, זמן הנסיעה הינו כ-14 שעות (תלוי בעומס במעברי הגבול). ניתן לנסוע גם עם אוטובוס, ישיר, או עם החלפה באוקראינה, ואז זמן הנסיעה הינו כ-20 עד 24 שעות.

בנסיעה מבוקרשט לאומן דרך מולדובה המרחק הוא כ-820 ק"מ, תלוי דרך איזה מעבר גבול נוסעים; וכ-950 ק"מ דרך סירט. הכבישים בנסיעה דרך סירט טובים בהרבה, ויש לעבור מעבר גבול אחד בלבד. בכל זאת, יש נהגים שמעדיפים לנסוע דרך מולדובה, משום שבסופו של דבר הדרך קצרה יותר משמעותית, אם כי בתקופות עומס יש לקחת בחשבון זמני המתנה בגבולות.

קישינביאשיסוצ'אבהבוקרשט
(דרך סירט)
בוקרשט
(דרך מולדובה)
קרקובורשהבודפשטדברצן
אומן4454205209508208809201065885
טבלת מרחקי נסיעה משדות התעופה הבינלאומיים במזרח אירופה לאומן – נסיעה לאומן בזמן המלחמה
נסיעה לאומן בזמן המלחמה
נסיעה לאומן בזמן המלחמה

שתפו:

⇐ רוצים להשאר מעודכנים? הצטרפו לערוץ העדכונים והחדשות של 'איחוד ברסלב' בוואטסאפ

⇐ רוצים להתעדכן ראשונים? הצטרפו לצפייה בסטטוס של 'איחוד ברסלב באומן'

⇐ רוצים להתחדש? הצטרפו אלינו לעדכונים וחדשות מציון רבי נחמן מברסלב בטלגרם

♥ רוצים לעזור לרבי נחמן? עזרו לנו בהחזקת ציון רבי נחמן שהבטיח "ממי שאני לוקח – לו אני נותן"!  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות

כתבות נוספות:

הצטרף לרשימת התפוצה של 'איחוד ברסלב'

אין ספאם. רק ידיעות חשובות ותזכורות מבית "איחוד ברסלב"

כתבות נוספות על קבר רבי נחמן:

דילוג לתוכן