הקצבות החשמל באומן מעמידות את ציון רבי נחמן בסכנה

מודעה-חשמל

ההתקפות הרוסיות על תשתיות אזרחיות באוקראינה, שהרסו לדברי האוקראינים כ-30 אחוז מיכולת יצור החשמל במדינה, אילצו את האוקראינים להכריז על קיצוצים נרחבים באספקת החשמל במדינה. במחוז צ'רקס, בה שוכנת העיר אומן וקברו של רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב, אספקת החשמל עתידה להיות אך ורק במשך 8 שעות ביממה: 4 שעות בבוקר ו-4 שעות בערב. אלו השעות הרשמיות, אולם בכל פעם שמופצצות התשתיות, ישנם ימים שלמים בהם אין אספקת חשמל (שלא לדבר על מה יקרה אם המצב יורע, חלילה…).

מלבד זאת, מתחילת המלחמה ישנן הקצבות והגבלות גם על שאר מוצרי האנרגיה כמו דלק, סולר וגז, ולעתים קשה מאוד לרכשם.

מזה 30 שנה שהתאורה לא כבתה בציון הקדוש באומן, אולם כעת, המתפללים המגיעים למקום סובלים סבל רב מהמצב, שאם ימשך, עלול להפוך את השהות בציון בחודשי החורף לבלתי אפשרית כמעט

על מנת להתמודד עם הפסקות החשמל, ועם חוסר היכולת להפעיל את החימום דווקא עם תחילת כפור החורף האוקראיני, עובדים ב"איחוד ברסלב באומן", הארגון האחראי על מתחם הציון הקדוש, לרכוש גנרטור איכותי בעל יכולת יצור חשמל גבוהה, שתספק את צרכי החשמל במתחם ציון רבי נחמן באומן.

במטרה לחסוך בעלויות ההפעלה לטווח הארוך ולייעל את החימום, מתכוננים באיחוד לרכוש גם מערכות חימום שפועלות על עץ, שעלות הפעלתן זולה משמעותית מעלות הפעלת גנרטור, שכן הגנרטורים מופעלים על דלקים, שעלותם זינקה בפראות מאז תחילת המלחמה ולעתים אף קשה מאוד להשיגם.

עלות הציוד הדרוש – הגנרטור ומערכות החימום – הינה עשרות אלפי דולרים, ולצורך המימון יצא "איחוד ברסלב" בהתרמה, וקורא לציבור אוהדי רבי נחמן מברסלב לקחת חלק ברכישת המערכות ובהארת וחימום מתחם ציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב.

מאירים את ציון רבינו – דף קמפיין

רחבת הציון מוארת קלושות ע"י הגנרטור בעת הפסקת החשמל
התאורה בציון בזמן הפסקת החשמל

שתפו:

⇐ רוצים להשאר מעודכנים? הצטרפו לערוץ העדכונים והחדשות של 'איחוד ברסלב' בוואטסאפ

⇐ רוצים להתעדכן ראשונים? הצטרפו לצפייה בסטטוס של 'איחוד ברסלב באומן'

⇐ רוצים להתחדש? הצטרפו אלינו לעדכונים וחדשות מציון רבי נחמן מברסלב בטלגרם

♥ רוצים לעזור לרבי נחמן? עזרו לנו בהחזקת ציון רבי נחמן שהבטיח "ממי שאני לוקח – לו אני נותן"!  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות

כתבות נוספות:

הצטרף לרשימת התפוצה של 'איחוד ברסלב'

אין ספאם. רק ידיעות חשובות ותזכורות מבית "איחוד ברסלב"

כתבות נוספות על קבר רבי נחמן:

דילוג לתוכן