שבת חנוכה תשפ"ד: אלפים יצאו לדרך לאומן

לקראת שבת חנוכה: אלפים יצאו לדרך לאומן

לקראת שבת חנוכה: אלפים יצאו לדרך לאומן שבאוקראינה להשתתף בקיבוץ הקדוש של שבת חנוכה תשפ"ד

על אף המניעות והאתגרים העומדים בפני הנוסעים, אלפים יצאו לדרך לאומן שבאוקראינה להשתתף בקיבוץ שבת חנוכה תשפ"ד על קברו של רבי נחמן מברסלב.

יצויין כי למרות המלחמה בישראל חברות התעופה הישראליות הוסיפו בשבועות האחרונים טיסות סדירות לקישינב – השער המרכזי כיום לכניסה לאוקראינה שנמצאת מזה כשנתיים במצב מלחמה עם שמיים סגורים לטיסות אזרחיות, דבר שמשפיע משמעותית על כמות הנוסעים לאומן.

יו"ר איחוד ברסלב באומן הרב נתן בן נון מספר כי צוותי עבודה מתוגברים נערכו מראש לקראת הגעת האלפים ובמשך השבועות האחרונים טופלו ותוחזקו מערכות החימום והתאורה, ובנוסף הוכן מערך לפינוי השלגים בזמן אמת סביב קברו של רבי נחמן.

למרות המלחמה בישראל ובאוקראינה תושבי הקהילה היהודית באומן וביניהם גבאי ציון רבי נחמן הרב נתן צמח מספרים כי אין שום השפעה על תחושת הביטחון האישית של תושבי הקהילה ובאופן כללי רמת האנטישמיות באוקראינה פחתה, כשלהיפך, לדברי הרב נתן צמח מתחילת המלחמה תוגבר משמעותית התיאום הביטחוני מול 'איחוד ברסלב' והאבטחה סביב האזור היהודי באומן בפרט ובאזורים יהודיים נוספים באוקראינה בכלל תוגברה משמעותית.

במשך ימי החנוכה צפויים להגיע לאומן אלפים רבים של מתפללים, כשבשבת הקרובה לבד נערכים לקראת הגעת למעלה מ2500 חסידים וזאת חוץ מקבוצות נשים גדולות, משפחות ועוד הצפויות לבקר בקברו של הצדיק בימי חג החנוכה.

נזכיר שוב כי על פי הנהוג בקברו של רבי נחמן מזה שנים, עזרת הנשים לא תהיה פעילה בשבת חנוכה. זמני הסגירה הם החל ממחר יום חמישי כ"ד כסליו בשעה 8 בבוקר ועד ליום ראשון כ"ז כסליו בשעות הערב.

מזג האוויר באומן בימי חג החנוכה צפוי להיות חורפי ומושלג במיוחד (הטמפרטורות הצפויות הן בין מינוס 2 למינוס 4 מעלות ביום ובלילה). מומלץ מאד לכל הנערכים לנסיעה להצטייד עם בגדים חמים המתאימים לשלג וקור.

שתפו:

⇐ רוצים להשאר מעודכנים? הצטרפו לערוץ העדכונים והחדשות של 'איחוד ברסלב' בוואטסאפ

⇐ רוצים להתעדכן ראשונים? הצטרפו לצפייה בסטטוס של 'איחוד ברסלב באומן'

⇐ רוצים להתחדש? הצטרפו אלינו לעדכונים וחדשות מציון רבי נחמן מברסלב בטלגרם

♥ רוצים לעזור לרבי נחמן? עזרו לנו בהחזקת ציון רבי נחמן שהבטיח "ממי שאני לוקח – לו אני נותן"!  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות

כתבות נוספות:

הצטרף לרשימת התפוצה של 'איחוד ברסלב'

אין ספאם. רק ידיעות חשובות ותזכורות מבית "איחוד ברסלב"

כתבות נוספות על קבר רבי נחמן:

דילוג לתוכן