הפעילות שלנו - איחוד ברסלב באומן

ניהול ותפעול הציון

איחוד ברסלב מקיים ומתחזק את מבנה הציון במשך כל השנה. "האיחוד" מעסיק במשך כל ימות השנה עובדי תחזוקה, ניקיון, שמירה ומנהלה, כל זאת כדי לאפשר למתפללים להגיע ולקיים את עצת הצדיק ולקבל את התיקונים הקדושים. המנהלים עומדים בקשר רציף עם הרשויות השונות, ומשלמים מיסים, דמי שמירה ואבטחה, ניקיון, מים, גז, צוותי כיבוי אש ועוד הוצאות רבות ושונות על ידי גורמי ממשל שונים. כל זאת על מנת לאפשר את הגעת ההמונים ללא תקלות ולתועלת כלל הפוקדים את ציון רבינו והאזור.

החזון שלנו - איחוד ברסלב באומן

"הקלויז" ובית הכנסת הספרדי

איחוד ברסלב מתפעל את הבית כנסת המרכזי באומן המכונה "הקלויז" שבו נערכים בימי ראש השנה ובימי הקיבוץ המרכזיים התפילות. בקלויז 2 קומות, הקומה העליונה מכילה כ-4,000 מקומות ישיבה וגלריה, בו מתקיים המניין המרכזי של עדות אשכנז בימי ראש השנה והקיבוץ. קומת הכניסה מכילה כ-2,000 מקומות ישיבה ובה מתקיים המניין המרכזי של עדות המזרח בימי ראש השנה והקיבוץ. כ"כ בימי הקיבוץ איחוד ברסלב מארגן שיעורי תורה בתורת רבי נחמן מברסלב זיע"א כמעט מסביב לשעון בבניין הקלויז לרווחת הציבור הרחב שמגיע. בקומה התחתונה שוכן המקווה המרכזי באומן שמתוחזק כל השנה ע"י איחוד ברסלב.

למדריך המלא

מקווה טהרה

בקומה התחתונה של הקלוייז שוכן המקווה המרכזי באומן שמתוחזק כל השנה ע"י איחוד ברסלב לתועלת ציבור המבקרים המגיעים להשתטח בציון ולכלל תושבי המקום.
בימי הקיבוץ איחוד ברסלב מפעיל את המקווה הגדול ביותר והמרכזי של אומן, המקווה בנוי מלמעלה מעשרה ברכות טבילה ומאות מקלחות, מערכות חימום מתקדמות וצוות ניקיון קבוע, המקווה פתוח בזמני הקיבוץ מסביב לשעון לרווחת הציבור.

מידע קונסולרי באומן ובאוקראינה

קשרי ממשל

איחוד ברסלב נמצאים בקשר רציף עם הרשויות העירוניות ועם משרדי הממשלה הרלוונטיים (עיריית אומן, מושל המחוז, מכבי אש, משטרה, משרדי הממשלה בקייב ועוד) על מנת לאפשר את הגעת המתפללים בימים שבשגרה ובמיוחד בזמני התקבצות וכן כדי לאפשר את הניהול התקין של הציון, הקלויז והסובב.

ביטחון ושמירה

איחוד ברסלב שם לו למטרה את ביטחון ציבור המבקרים בציון רבי נחמן בראש מעינייו, למטרה זאת איחוד ברסלב מעסיק במשך 24 שעות ביממה חברת שמירה קבועה בציון מסביב לשעון, הותקנו מצלמות אבטחה בכל המקומות.
איחוד ברסלב בקשר רציף עם הרשויות המקומיות והמשטרה, בכל בעיה שצצה צוות איחוד ברסלב מערב את הגורם הרלוונטי והעניין מטופל בצורה הטובה ביותר.

הצלה באומן

מרפאת אומן

איחוד ברסלב מסייע לר' נחמן (נחי) קליין ור' אביגדור לנדסמן בהפעלת המרפאה בחצר הקלויז, בימי ראש השנה. המרפאה פועלת בשיתוף עם גורמי רפואה מקצועיים. במרפאה פועלים מספר רופאים מומחים כמו כן המרפאה מצוידת בתרופות ובציוד רפואי יקר. בימי הפעילות המקום פתוח 24 שעות ביממה, אמבולנסים עומדים הכן לכל צרה שלא תבוא על מנת לתת מענה מהיר ומידי. במרפאה נותנים מענה במהירות מרבית שאין לה אח ורע, בכל יום מאות אנשים מקבלים טיפול מהיר ומסור.

מפת העירוב באומן

עירוב

איחוד ברסלב מתחזקים עירוב מהודר באומן. כשרות העירוב נבדקת בכל ערב שבת על מנת לוודא את כשרותו המהודרת לתועלת תושבי המקום וכלל הבאים והמתארחים בסביבות הציון ואומן.

אוצר הספרים וגניזה

בציון קיים אוצר ספרים ענק שגבאי האוצר מחדש, מרענן ומתחזק ללא הפסקה, באוצר הספרים הושקעו ומושקעים כוחות והוצאות מרובות. כמו״כ איחוד ברסלב אחראים לגניזה ושמירה על כבוד הקודש

תחזוקה ונקיון

מעסיקים במשך כל ימות השנה עובדי תחזוקה, ניקיון, שמירה ומנהלה בכל איזור הציון וסביבותיו, כל זאת כדי לאפשר למתפללים להגיע ולקיים את עצת הצדיק ולקבל את התיקונים הקדושים. איחוד ברסלב מעסיק עשרות עובדי נקיון ותחזוקה ועומד  בקשר רציף עם הרשויות השונות ומשלמים את התשלומים השונים – חשמל מים, גז וארנונה ועוד… על מנת לאפשר למתפללים להגיע ולהתפלל ברוגע ובישוב הדעת.

נר תמיד

"גם אז, ביום חמישי ח"י שבט הנ"ל, היה התחלת היסוד של ההדלקה, להדליק שמן זית על קברו נר תמיד לא יכבה, כאשר אנו נוהגים מאז ועד הנה" (ימי מוהרנ"ת ח"א, ע"ד)

איחוד ברסלב מחזיק נר תמיד משמן זית, הדולק בתמידות, 24 שעות ביממה, על ציון רבי נחמן ובכל היכלי התפילה שבציון.

גשר הכהנים

איחוד ברסלב הקים היכל כהנים מרווח ודרך גישה מיוחדת הכוללת מדרכה וגשר כהנים מיוחד, המדרכה הותקנה לאורך הרחוב תוך התאמת פתרונות הלכתיים והנדסאים מורכבים, מסובכים ויקרים על מנת לאפשר לכהנים להגיע אל היכל הכהנים בטהרה וללא חשש במשך כל ימות השנה.

דילוג לתוכן